رونمایی از کتاب سئو
رونمایی از کتاب سئو

این صفحه را برای خوانندگان کتاب «یک یا دو هزار و یک» ساخته‌ام تا نظرشان را درباره آن بنویسند. شما که آن را خوانده‌اید چه تجربه و خاطره‌ای از کتاب و سئو در سال‌های پیش از ۹۰ دارید؟

لطفا نظر خود را در گودریدز GoodReads بنویسید؛ بفرمایید این هم لینک کتاب در گودریدز ❤️.

کتاب نگارشی روان داشت و مفاهیم پیچیده سئو (SEO) را به زبانی ساده و از راه مثال‌های بومی آموزش می‌داد. این افتخار را داشتم که سه کتاب با نام یکسان و به رایگان روانه بازار کنم. در آن سالها و در نبود منابع معتبر، یک یا دو هزار و یک توانست تا حد زیادی خلاء را پر کند. به هر حال این سخن من نیست: دانلود کتاب سئو، رکورد شکست: ۲۲ هزار دانلود در روز اول (VPN On).

در روزهایی که برای انتشار کتاب برنامه‌ریزی می‌شد هرگز تصور چنین حجم دانلودی را نداشتم و حقیقتا از این همه دانلود، جا خوردم.

محمود اروج‌زاده، مدیر ایتنا

تعمیم ضریب ۷۵ درصد به سایت‌های دیگری که کتاب را برای دانلود عرضه کردند به دور از واقعیت نیست و با اینکه بیش از یک هفته از عرضه کتاب می گذرد، آمار دانلود آن در فارنت هر روز افزایش می یابد. اگر آمار چند ساعت اولیه قرار گرفتن کتاب در سایت ثبت می‌شد قطعا آمار دانلودها بسیار بیشتر بود.

محسن صحافی، مدیر فارنت

بارها وسوسه شده‌ام تا نسخه جدیدتر آن را بنویسم و یکی از ناشران پیشنهادش را داده است. کسب و کار و تخصص سئو دیگر آن اهمیت گذشته را برایم ندارد و از آن فاصله گرفته‌ام. شاید این دورادور پرداختن به آن جرقه‌ای باشد در یافتن ایده‌های نو. البته شاید. برگردیم به آنچه همینک در سر دارم و به آن مشغولم.

اگر خواننده کتاب‌هایم بوده‌اید، امیدوارم شانس دیگری به من بدهید و نوشته‌هایم را در همین سایت با کمی حوصله بخوانید. شاید همچنان از پشتیبانی شما برخوردار باشم.

– مهدی رودکی

6 دیدگاه روشن کتاب سئو: یک یا دو هزار و یک

 • اولین بار سال 88 یا 89 بود که داشتم روی یک پروژه مرتبط با تاچ اسکرین بود شروع کردم به سئو کردن

  در ابتدا انگلیسی سرچ میکردم برای یافتن اطلاعات اما به یکباره در یک فروم با این کتاب آشنا شدم

  خیلی چیزای زیادی آموخت

  این کتاب باعث شد که تشویق بشم خودم در سال های بعد دو کتاب جدول تناوبی فاکتورهای موفقیت در سئو و رازهای پنهان گوگل رو بنویسم

  خیلی عجیبه که بیش از 10 سال گذشته واقعا نفهمیدیم عمرمون و جوونیمون چطوری رفت

  ولی ممنون گوگل
  ممنون سئو
  ممنون مهدی رودکی

 • یادمه سال 91 بود که با واژه SEO آشنا شده بودم و خیلی برام گنگ بود و حقیقتا نمی‌دونستم SEO دنیایی هست.
  شروع کردم به جستجو کردن در مورد سئو. اون موقع رفرنس‌های فارسی خیلی ضعیف بودند و کسی چیزی بلد هم بود با دیگران به اشتراک نمی‌گذاشت.
  تا اینکه کتاب سئو: یک یا دو هزار و یک رو پیدا کردم و تا انتهاش خوندم و تازه فهمیدم سئو به چی میگن 🙂
  اون کتاب نقطه عطفی تو شروع کاری من بود.
  از آقای رودکی خیلی ممنونم بابت نوشتن این کتاب

 • ی دوست گمنام

  غصه من و شما یکم فرق میکنه
  من بودم ، شما بودی، محمود ب… که قبل تر از ما بود ، سال 84 شاید 85 کلا ما سه نفر تخصصی رو این موضوع کار میکردیم با اینترنت دایال آپ و اون صدای غیژ غیژ موقعه کانکت شدنش من چون سن از شما و آقا محمود کمتر بود هیج فرصتش نشد توی این 16 سال ازت بعنوان ی همکار و رقیب و عضوی از SEO کاران تشکر کنم حتی یادمه ی روز رفتم پروژه بگیرم حوالی سال 92 93 بود گفتن دست شما بوده من انصراف دادم درسته منو نمیشناسی و نمشناختی اما بهت ارادت داریم چون شما با کتاب ما با آموزشهامون کمک کردیم به هم نسل های خودمون
  یادش بخیر و یادت گرامی

 • من این کتاب رو می شناسم. از عکسش شناختم و من رو برد به خاطرات قدیمم سال 90 و 91. کتاب رو خوندم و به کلی دیدم در مورد سئو باز شد. سئو این روزها با این که خیلی تغییر کرده ولی مبانیش خیلی فرق نکرده بنابراین این دست از کتاب های خوب بعنوان مبانی همچنان قابل استفاده هستن.

 • چه خاطراتی زنده شد. رفتم سال 88 … چه روزایی بود واقعا … اون روزا چقدر کتاب میخوندم و تشنه ی یادگیری…

دیدگاه خود را بنویسید:

آدرس ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد.

سایدبار کشویی